UBER to s klienty opravdu umí

UBER to s klienty opravdu umí

Po Praze cestuji převážně hromadnou dopravou a na svůj vůz často na mnoho dní zapomenu. Řešit parkování, odtahy a botičky mne omrzelo už před mnoha lety. Pokud spěchám nebo si chci užít komfortnější přepravu, tak využívám taxislužby či specializované služby typu Liftago. Poslední službou, která se mi chytře nabídLa při procházení Google map, byl stále populárnější UBER. Jak obstál?

Nejdříve musím říci, že jsem se rozhodl vyzkoušet variantu uberPOP. Jedná se o levnější variantu služby, kdy se z taxikáře může stát kdokoliv, kdo má vůz mladší 10 let a sám již může pít v USA pivo, tedy je mu více než 21 let. POP funguje více než rok a zdá se mi, že si nemůže stěžovat na nedostatek vozů. Aplikaci jsem vyzkoušel několikrát na různých místech Prahy a vždy u mě byl vůz do 5 minut.

Trochu jsem se obával stavu vozu, jenž mi bude nabídnut. Deset let je docela dlouhá doba a představa, že pojedu třeba Fiatem Panda, který pamatuje triumf Taťány Kuchařové na Miss World (ano už je to 10 let!), se mi příliš nelíbila. Moje obava nebyla nakonec oprávněna. Aplikace nabízí možnost odmítnutí vozu a nejhorší vůz byl Volkswagen Passat.

UBER si mě dokázal získat během jedné jízdy. Palec nahoru. #uber

Fotka zveřejněná uživatelem Adam Pýcha (@adampycha),


V Praze, neblaze proslulé taxikáři, kteří jezdí za 200 Kč / 1 km, je obrovskou výhodou, že se šoféři vůbec nedostanou k hotovosti. Pouze ohodnotíte jízdu a částka se odečte z vašeho účtu.

Svezeme, ale co dále?

Zde bych mohl skončit a na závěr uvést, že je UBER skvělou alternativou klasických taxislužeb. S největší pravděpodobností bych, ale článek vůbec nenapsal, pokud by mi nepřišel e-mail, který můžete vidět výše. UBER je celosvětový gigant a zde je  jeden z důvodů, proč dosáhl globálního úspěchu. Klientská podpora napíše personalizovaný e-mail, ničím zvláštní a velmi krátký. Může se zdát, že se jedná o drobnost, ale právě tyto drobnosti odlišují průměrné služby od těch výborných. Zákazník se najednou necítí jako jeden z milionu, ale je vytvořen vztah. Nebyla provedena prostá přeprava z bodu A do bodu B, ale je vybudována určitá nadstavba.

Učit se máme od těch nejlepších a UBER mě přesvědčil, že ve svém odvětví umí opravdu ,,jezdit“. Pokud si chcete vyzkoušet první jízdu zdarma, tak zadejte promo kód z88c2wxwue.