Braun Series 9

Test a recenze Braun Series 9 9290cc – Businessman se holí tím nejlepším

Ještě před několika dny by mě nenapadlo, že mě může nadchnout tak nudné zařízení, jako je holící strojek. Přiznejme si to, holící strojky rozhodně nepatří mezi elektroniku, která vás pohltí. Nečtete si sáhodlouhé testy a rozbory nejnovějších technických vylepšení ani nesrovnáváte jeden kousek s milionem dalších variant. Přesto je z čeho vybírat a pokrok se nezastavil ani v tomto segmentu. Rozhodl jsem se koupit Braun Series 9 model 9290cc. Proč jsem se nemohl rozhodnout lépe?

Moje cesta k Braun Series 9

Publikoval jsem článek, kde radím, jaké věci si vzít na služební cestu. Jednou z nich je i holící strojek. Můj cestovní se rozbil nebo spíše dosloužil a musel jsem tedy začít vybírat nový. Bylo to strašné. Když vybírám nový laptop nebo televizi, tak tuším dle jakých parametrů se musím rozhodovat. U holícího strojku jsem ani nevěděl, jaká je průměrná cena za slušný kousek. Popravdě to nevím do dnešních dnů. Pouze jsem dospěl k přesvědčení, že musím zvolit mezi Philipsem či Braunem. Tyto značky prostě v hodnoceních válcují konkurenci.

Mám osobní zkušenost s Philipsem, který jsem měl dvakrát a jednou s Braunem. Jednalo se o levnější kousky do čtyř tisíc, mezi nimiž jsem neviděl větší rozdíly. Snad jen v tom, že mi Braun vydržel tak dlouho jako dva Philips strojky dohromady. Začal jsem tedy studovat nabídku Braunu.

Původně jsem uvažoval o zakoupení zlaté střední cesty. Moje oči zaujala Braun Series 7 a ceny kolem šesti tisíc. Bohužel nebo spíše bohudík jsem poté narazil na nový model 9290cc z řady 9. Cenovka nad 10 000 Kč? To prostě nedám… ale začal jsem si studovat ohlasy. Nenašel jsem žádný negativní a v hlavě se mi začala rodit myšlenka, že by mohlo být fajn koupit to nejlepší, co je na trhu k dispozici. A když má vydržet až 7 let, je vlastně téměř zadarmo!

Obsah balení:

  • Braun 9290cc
  • Cestovní pouzdro
  • Nabíjecí a čistící stanice
  • Štěteček na dočištění
  • Nabíjecí adaptér
  • Čistící tekutina
  • Manuál
  • Kupoval jsem u Alzáka

Jaký Braun 9290cc je?

Strojek jsem rozbaloval až s posvátnou úctou. Netušil jsem, co očekávat a byť to normálně nedělám, pustil jsem se do studování návodu. Nakonec to nebylo nic složitého a během deseti minut byl strojek zasazen v dokovací stanici a zkušeně se nabíjel.

Na první dotek mě překvapila váha stojku. Je velmi lehký. Dokovací / čistící stanice je docela robustní, tak přemýšlejte, kam ji umístíte. Ve své koupelně nemám úplně ideální místo, zatím tedy dočasně čistím a nabíjím v pracovně. Poslední důležitou součástí vybavení je cestovní pouzdro. Není na něm nic objevného. Jednoduše ochrání strojek na cestách a svůj účel plní dokonale.

Baterie strojku vydrží cca 50 minut, což by mělo bohatě stačit na oholení i té nejzarostlejší tváře. To co strojek odlišuje od konkurence je holící hlava. Mohu srovnávat pouze se strojky, které jsem sám vlastnil a je to opravdu rozdíl. Nestalo se mi, že by strojek byť jednou škubl nebo jsem musel po tváři jezdit několik minut, abych zachytil všechny zbývající vousy. Holení je snadné a rychlé.

Pobavila mě vodotěsnost garantovaná do pěti metrů hloubky. Preferujete-li holení při potápění spěchejte do obchodů. Nicméně je to užitečná vlastnost. Strojek nerozlišuje zda se holíte na sucho nebo za použití pěny či gelu. Následně ho vložíte do stanice, jenž sama dokáže vyhodnotit míru znečištění a zvolí vhodný program. Čištění trvá tři až čtyři minuty.

Koupit nebo nekoupit?

Nenechte se odradit vyšší cenovkou. Vydrží-li strojek opravdu 7 let, tak je to skvělá investice. Nemohu na něm najít nic negativního a jednoznačně jde o nejlepší holící strojek, který jsem doposud vlastnil. Snad mi nadcházející měsíce pouze potvrdí, že Braun opět vyrobil precizní produkt.