Jak se dokonale vybavit na služební cestu? Doporučení pro profesionály

Jak se dokonale vybavit na služební cestu? Doporučení pro profesionály

Služební cesty mohou být příjemným zpestřením pracovního procesu. Ať už někam jedete jednou za rok nebo jste stále rozlítáni po celém světě, musíte být dobře vybaveni. Není nic příjemného zjistit, že jste zapomněli doma cokoliv podstatného. Postupem let jsem se vybavil několika věcmi, které jsou základem mého cestovatelského business equipmentu. Podívejme se na to.

Pevný skořepinový kufr

Nemám rád velké kufry a většinou je ani nepotřebuji. I na několik nocí se dá pohodlně zabalit do menšího kufru s objemem kolem 40 litrů. Protože se dá předpokládat cestování s drahou elektronikou, tak bych vždy cestoval se skořepinovým kufrem. Budete klidnější, když bude drahý laptop chránit něco víc, než jen trička a ponožky. Vaše cennosti můžete zabezpečit i pomocí zámku. Je to sice fajn drobnůstka, ale v případě, že budete dávat kufr v letadle do zavazadlového prostoru určitě nechte obalit kufr fólií. Osobně bych doporučil kufry značky Sirocco.

Pořádná powerbanka s velkou kapacitou

Bez energie si neškrtnete. Překvapivě se mi stává i ve městě, že jsem po celém dni na suchu. Elektřina je sice na dosah, ale nebyl čas se k ní připojit. Vždy mám raději po ruce powerbanku. Často může stačit i opravdu malá poerbanka na dobití poloviny baterie telefonu, ale na delší cestu bych raději zvolil ostřejší železo. Powerbanka s kapacitou kolem 20 000 mAh vám vystačí klidně na týden a nemusíte ji dobíjet. Případně si ji hodíte do batohu, zapojíte delší kabel a můžete nerušeně chytat pokémony celý den v kuse! Mrkněte na tuto powerbanku od Xiaomi. Za mě dobrá volba.

Holící strojek bez kompromisů

Několik let jsem využíval pouze elektrické holící strojky. Nechtěl jsem investovat mnoho, tak jsem vždy koupil spíše levnější zařízení. S výslednou kvalitou jsem nebyl spokojen a vrátil jsem se ke klasickým žiletkám. Moje láska k moderní elektronice je však silnější. Rozhodl jsem se pořídit si to nejlepší co na poli elektrických holících strojků existuje. Braun Series 9 – 9290cc je úžasná záležitost a dokonale přizpůsobena pro vaše cesty. Určitě se na tuto nádheru podívejte. Brzy budu publikovat článek, kde tento strojek rozeberu důkladně.

Pikniková deka se neztratí

Proč proboha balit na služební cestu piknikovou deku? Nikdy přeci nevíte, kdy si váš obchodní partner bude chtít dát svačinu uprostřed Vondelparku v Amsterdamu. Ale nyní vážně. Piknikovou deku oceníte nejednou, až si budete potřebovat odfrknout a bude na to vhodné počasí. Navíc je skladná a do kufru se určitě vejde.

Tři drobnosti, které z kufru raději vůbec nevyndávejte

Jste-li na palubě letadel jako doma, určitě znáte nervozitu, zda jste trefili váhu vašeho zavazadla. Tomu lze snadno předejít pomocí cestovní váhy. Je to jedna z věcí, které by v kufru měla být stále a doma ji vůbec nevybalujte. Obdobně na tom je cestovní adaptér. Pokud ho nemáte, tak ho ihned kupte, zavřete do kufru a vyndejte v moment, kdy bude nouze nejvyšší. A protože je káva důležitá doma i nacestách, tak jako poslední věc doporučuji kvalitní cestovní termohrnek.

Co na služebních cestách nesmí chybět vám? Vynechal jsem něco zásadního?