Předsevzetí mohou opravdu fungovat. Vybral jsem aplikace, které pomohou nejen podnikatelům

Předsevzetí mohou opravdu fungovat. Vybral jsem aplikace, které pomohou nejen podnikatelům

Už je to tu znovu. Nový rok se neodvratně blíží a média začínají chrlit články o předsevzetích. Myslím si, že se na tento zvyk díváme s přílišným despektem. Mnoha lidem opravdu předsevzetí změnila život a nemuselo se hned jednat o konec kouření nebo ztrátu přebytečných kil. I podnikatelé a cílevědomí studenti si mohou dát předsevzetí. Třeba se chtějí posunout dál pracovně či znalostně. Vybral jsem několik zajímavých aplikací, které s dodržením stanovených cílů pomohou.

HabitBull – Habit Tracker

 

HabitBull - Habit Tracker

Naprostá většina cílů je natolik velká, že je nutné jejich rozložení na menší části. Následně je vhodné sledovat dílčího postupu, který vás bude motivovat k dosažení dalších příček. Aplikace HabitBull je masivní řešení umožňující důkladné sledování všech vašich návyků a zvyků. Je plně přizpůsobitelná potřebám každého jednotlivce a pomocí řady funkcí dokáže odhalit každou odchylku od plánu.

Určitě ji doporučuji minimálně otestovat. Free varianta umožní otestovat většinu zásadních funkcí. Appka je vhodná i v případě, že se snažíte zapracovat na time managementu a potřebujete sledovat čas věnovaný každé dílčí činnosti v pracovním či volném dni.

Habitica: Gamify Your Tasks

Habitica: Gamify Your Tasks

Neuvěřitelně cool aplikace. O gamifikaci se hodně mluví, ale v praxi je využívána méně. Zde máte dokonalou ukázku její aplikace. Založíte si úkoly, stejně jako ve stovkách podobných aplikacích. Vše co se odehrávám potom je však velmi odlišné. Pomocí plnění cílů si vylepšujete svého avatara, kupujete mu vybavení a porovnáváte se s ostatními přáteli. Zjednodušeně aplikace využívá principů, které znáte z klasických RPG her a dodává k tomu sociální aspekt.

Se svou postavou se vydáte na questy společně s dalšími přáteli. Plnění vašich denních cílů má následně vliv na celou partu. Nevyčistíte si ráno zuby nebo si dáte cigaretu, byť jste neměli? Životy začnou klesat a to celé skupině. Můžete si být jisti, že se ostatní ozvou. Byť nemusí aplikace sedět každému, tak se s ní minimálně seznamte. Cítím z toho budoucnost…

Mobills: Budget Planner

Mobills: Budget Planner

Každý člověk by měl mít pořádek ve svých financích. Je jedno, zda řešíte firemní nebo rodinný rozpočet. Aplikace jako je Mobills nejsou zatím příliš doceněny, byť mohou být opravdu skvělým pomocníkem. Vybral jsem tuto konkrétní aplikaci, protože umožňuje relativně jednoduché sledování rozpočtů, karet a účtů. Jedná se o základní funkce, které lze dále doplňovat o konkrétní útratu za oblečení či potraviny, případně vám pomůže hlídat splatnost faktur. Samozřejmostí jsou měsíční reporty a podrobnější analytika.

Mnoho novoročních předsevzetí je spojeno s penězi, ať už přímo nebo nepřímo. Usnadněte si to a vyzkoušejte aplikace, jako je kupříkladu Mobills s českou lokalizací. Nezapomeňte, že jsou sice stovky skvělých aplikací, ale určených pouze pro US trh. Přepočítávat vše do dolarů není úplně šťastné řešení.