Jak si neustále aktualizovat životopis. Je LinkedIn cesta?

Jdu si aktualizovat životopis. Proč to dělat průběžně?

Je až zarážející, jak velké množství lidí na svůj životopis nesáhne až do doby, kdy opravdu začnou potřebovat práci. Může to být po roce, po dvou nebo klidně po pěti. Proč je to špatně? Životopis by měl být výtahem toho nejzajímavějšího a nejdůležitějšího z vaší profesní kariéry. Když začnete zpětně vzpomínat, upravovat a přepisovat, nemusí být výsledek ideální a snižuje se tím vaše šance na zisk vysněného místa.

Velmi jednoduše to můžete vyřešit pomocí LinkedIn profilu. Ten v dnešní době začíná téměř nahrazovat klasický strukturovaný životopis, protože nabízí personalistům výrazně více informací. Nezakládejte si ho ale kvůli personalistům. Založte si ho kvůli sobě.

LinkedIn je sociální síť a ta vás bude svými principy neustále nutit k tomu, aby byl váš profil co nejlepší. Tlačí na vás, abyste doplnili aktuální informace, zkušenosti, schopnosti a jasně vizualizuje, jak si vedete. Když budete mít vypiplaný profil, tak následně můžete svůj profil srovnávat s návštěvností ostatních profilů, což může začít zajímavou kompetici. Ta vás bude nutit připravovat obsah a dále vylepšovat svůj profesní příběh.

Vidím v tom dvě hlavní výhody:

  1. Jste stále na očích personalistů a zajímavá pozice si může najít vás. Mnoha lidem dnes již odpadává nutnost práci hledat. Pouze si vybírají ze zaslaných nabídek. No a když se rozhodnete opravdu hledat nové místo a rozesílat životopis, tak nemusíte hodiny aktualizovat a přemýšlet. Pouze pošlete odkaz.
  2. LinkedIn vás nutí přemýšlet o svém profesním vývoji a rozvoji. Svůj příběh máte stále na očích a v maximálně široké perspektivě. Mnoha lidem časem pomůže v tom, že si ujasní své směřování a pochopí, jak se na ně personalisté mohou dívat.

Nemyslete si, že je LinkedIn pouze pro IT nebo marketingové profese. Dnes tam nejdete stovky tisíc lidí ze všech oborů. A personalisté hledají i vás.